Jedzenie dla szczeniaków

Wśród miłośników czworonogów można spotkać wiele osób, które uważają, że szczeniak powinien dostawać gotowane jedzonko. Co można przez to rozumieć? Otóż wielu właścicieli psów gotuje swoim pupilom posiłki, które składają się na przykład z ryżu, marchewki czy kurczaka. Jak wiadomo, taka dieta jest przede wszystkim bardzo zdrowa i pozwala na prawidłowy rozwój malucha. Jednak czasem okazuje się, że właściciele nie mają czasu na gotowanie osobnych posiłków swoim pieskom. W dodatku badania pokazują, że odpowiednio dobrana karma dostarcza większą ilość niezbędnych składników odżywczych niż sporządzane samemu posiłki. Jednak nie każda karma jest dobrym pożywieniem. Wiele z nich zawiera substancje, których trzeba unikać.

Jak zatem dobrać karmę dla szczeniaka? Jaka karma dla szczeniaków?

Czasami stoimy przed wyborem, jaką karmę wybrać. Bardzo często mamy dylemat, czy lepsza będzie sucha karma czy mokra. Tak naprawdę nie ma to większej różnicy. Jest to bowiem zależne od tego, co szczeniak chętniej je. Czytajmy jednak etykietę i skład karmy. Czym powinna charakteryzować się sucha karma dla szczeniaka? Przede wszystkim powinna być bogata w źródło białek oraz węglowodany. Niezbędna jest także obecność najróżniejszych witamin, które wspomagają wzrost.

Karma dla szczeniąt nie może być gruba. Pamiętajmy o tym, że małe pieski mają delikatne ząbki, które nie są w stanie pogryźć dużych kawałków karmy. Słabo rozdrobnione pożywienie może wywołać problemy żołądkowe. Dlatego przede wszystkim wybierajmy drobną, suchą karmę. Oczywiście oprócz suchej karmy, w sklepach znajdziemy także puszki z mokrym pokarmem dla zwierzaków. Ten rodzaj jedzenia jest uwielbiany przez szczeniaki czy dorosłe psy. Jednak takie rozwiązanie jest trochę droższe.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas robienia zakupów dla malucha?

Warto zadbać o to, aby karma była przede wszystkim lekkostrawna. Szczeniaki mają wrażliwe żołądki, dlatego niewłaściwie dobrany produkt może powodować dyskomfort. Starajmy się także dobierać karmę odpowiednią dla wielkości i rasy psa. Inną karmę będą jadły szczeniaki psów większych ras, a inną małe rasy. Nie kupujmy także tanich produktów z marketów. Takie karmy zawierają śladowe ilości mięsa. W ich skład wchodzą głównie konserwanty, ulepszacze smaku substancje chemiczne. Lepiej będzie, jeśli na zakupy wybierzemy się do dobrego sklepu zoologicznego, w którym można zakupić wysokiej jakości produkty.

Jak karmić psa?

Przede wszystkim starajmy się podawać mu jedzenie regularnie, o stałych porach dnia. Możemy także spróbować urozmaicić dietę malucha w tak zwane smakołyki. Szczeniaki bardzo chętnie je zjadają. Najlepiej jest traktować je jako nagrodę i w tym samym czasie uczyć psa posłuszeństwa. Takie smakołyki również wybierajmy odpowiednio dla naszego pieska. 

Odpowiednie odżywianie psa wpływa na jego rozwój i wzrost. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej karmy, która bogata jest we wszelkiej niezbędne składniki odżywcze. Oczywiście możemy próbować gotować własne posiłki, jednak jest to zadanie dość pracochłonne. W dodatku, takie posiłki nie dostarczają wszystkich składników.

Produkt dodano do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.