Karma dla psów

Wyświetlam 1-24 z 96 produktów

Karma dla psów - rodzaje

Dobór odpowiedniej karmy dla psów jest bardzo ważne. Na rynku istnieją różne rodzaje odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego zwierzaka. Rozróżniamy kilka rodzajów, z uwzględnieniem wieku i wagi psa.

Karmy dla psów z nadwrażliwością pokarmową

Karmy tego typu są zwykle z zawartością mięsa z jagnięciny lub z dzika, gdyż to kurczak zazwyczaj jest alergenem. Takie produkty nie zawierają też zbóż oraz glutenu. Całkowicie hipoalergiczna karma sucha z dużą zawartością mięsa będzie całkowicie bezpieczna dla naszego pupila.

Karmy dla szczeniaków

Karma Dla Szczeniaka musi zawierać dużo witamin  w składzie, jednocześnie z dużą zawartością mięsa. Powinna być wysokoenergetyczna aby zapewnić psu odpowiednią ilość siły do codziennej aktywności fizycznej. Ponadto witaminy i minerały oraz olej z łososia czy też olej lniany zapewni prawidłowy rozwój kośćca i mięśni, zdrowe zęby oraz piękną lśniącą sierść. Ważne jest ażeby skład karmy suchej wspomagał prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, aby szczeniak nie miał problemów jelitowych. Często zdarza się, że mały pies również ma alergię pokarmową. I wtedy trzeba dobrać odpowiednią karmę o składzie niwelującym problem. Oczywiście należy też wprowadzić karmy mokre do diety szczeniaka.

Ważną kwestią jest odpowiednie dawkowanie karmy pod względem wieku. Zbyt duża ilość podanego pokarmu może skutkować w późniejszym wieku otyłością oraz wystąpieniem chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, choroby stawów oraz problemem powrotu do prawidłowej wagi.

Karmy dla dorosłych psów

Karma dla dorosłego Psa powinna być dobrana pod względem wielkości jak i pod względem rasy. Nie ma idealnej karmy dla wszystkich psów dorosłych. Każdy pupil potrzebuje indywidualnego traktowania. Z pośród wielu rodzajów produktów bez problemu można dobrać właściwą karmę suchą. Trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Mianowice, ile aktywności fizycznej uprawia nasz pies, czy posiada jakieś alergię, czy jest po kastracji. Pies wysterylizowany ma zaburzony metabolizm, dlatego też może mieć problem z nadwagą. Wtedy wybieramy karmę o obniżonej kaloryczności. Musi być ona smakowita i dobrana pod względem wielkości krokietów. 

Za cel diety u psów dorosłych jest utrzymanie ich w dobrej kondycji oraz zminimalizowanie ryzyka wystąpienie chorób. Dlatego też muszą mieć dostarczaną odpowiednią ilość składników odżywczych w konkretnych proporcjach. Białko w diecie jest bardzo ważne. Preferowaną ilość białka dostarcza mięso i podroby. Sugerowana ilość mięsa w karmie to minimum 30%. Im więcej tym lepiej.

Karmy dla psów z nadwagą

W przypadku psów z nadwagą najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie karmy weterynaryjnej po konsultacji z lekarzem weterynarii. Dodatkowe kilogramy często wynikają z nieprawidłowego żywienia bądź są skutkiem chorób. Czynniki wpływające na nadwagę u psa to miedzy innymi:

 • złe racje żywieniowe;
 • mało wartościowe posiłki;
 • zbyt duża ilość przekąsek w diecie;
 • zbyt duże porcje;
 • zbyt mała ilość aktywności fizycznej;
 • sterylizacja.

Przy pierwszych objawach wskazujących na problemy z nadwagą należy udać się do weterynarza w celu postawienia diagnozy. Po przeprowadzonym badaniu lekarz wprowadzi odpowiednią terapię w przypadku choroby bądź wskaże właściwą karmę w przypadku zaburzeń metabolicznych. I pomoże dobrać karmę weterynaryjną dostosowaną do potrzeb psa.

Karmy dla seniorów

Z wiekiem psa dopada wiele przypadłości takich jak problemy z uzębieniem, spadek metabolizmu, zaburzenie funkcji poznawczych oraz zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby, nerek oraz trzustki. Sposobem na zminimalizowanie tych skutków jest dobór odpowiedniego pokarmu dla psów. Dobór Karmy Dla Psa Seniora z odpowiednią zwartością składników odżywczych oraz suplementacja pozwala na prawidłowe funkcjonowanie psa oraz na przedłużenie jego życia. Można udać się do weterynarza, który pomoże dobrać odpowiednią karmę weterynaryjną, która zapewni pupilowi prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Karmy dla suk ciężarnych i karmiących

Jeśli chodzi o sukę ciężarną to należy zmienić karmę suchą dla psów już na dwa tygodnie przed planowanym kryciem, aby mogła przystosować się do nowego pożywienia. Nieprawidłowa dieta może skutkować problemami z prawidłowym rozwojem ciąży, akcji porodowej oraz rozwoju szczeniaków. Z biegiem rozwoju ciąży zależy zwiększać racje żywieniowe aby zapewnić odpowiednie zapotrzebowanie na energię, białko oraz witaminy.

Karma dla psów - jaką wybrać ?

Wybierając jedzenie dla psów trzeba mieć na uwadze zawartość odpowiednich składników dla prawidłowego rozwoju psa oraz brak wystąpienia chorób. Składniki, które powinny być zawarte w jedzeniu dla psów:

 • kwasy omega-3 i omega-6;

Przyczyniają się do prawidłowego utrzymania skóry i okrywy włosowej w bardzo dobrej kondycji. Ponadto zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca. Poprawiają również funkcjonowanie układu nerwowego oraz nerek. Zapobiegają powstawaniu chorób serca oraz chorobom nowotworowym.

 • obecność węglowodanów w karmie;

Pomaga poprawić zapotrzebowanie na energię. Chodzi tutaj o obecność zbóż i ziemniaków w składzie. Jednak nie są one wymagane. Sytuacja jest tylko trochę inna w przypadku suk karmiących, gdzie zapotrzebowanie na ten składnik się zwiększa.

 • zawartość fosforu i wapnia;

Dla prawidłowego rozwoju kostnego zalecana jest zawartość fosforu i wapnia w składzie karmy dla psów.

 • glukozamina;

Glukozamina w składzie pomaga zniwelować choroby układu kostno-stawowego, gdyż jest to choroba częsta w przypadku dużych ras. Wspomaga ona odbudowę zdrowej chrząstki stawowej, tym samym poprawia kondycję stawów.

 • mięso.

Mięso w składzie jest podstawowym i bardzo ważnym składnikiem karmy dla psa. Powinna być ona na pierwszym miejscu na etykiecie opakowania podanych składników. Jego zawartość nie powinna być mniejsza niż 30%. Mączka mięsna oznacza wysuszone i sproszkowane mięso. Podroby takie jak kości i pazury mogą być spożywane przez psy. Dopuszczalne jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, jednak w nawiasie powinny być wymienione dokładne składniki i ich procent. Jeśli w składzie jest podane iż karma zawiera 30% dehydratyzowanego mięsa, to oznacza że jest go tyle po wysuszeniu i sproszkowaniu. Więc faktycznie go tyle jest. Jeżeli natomiast producent podaje, że jest 30% świeżego mięsa to oznacza, że jest to wartość podana przed wysuszeniem i sproszkowaniem. Należy zauważyć, że 80% świeżego mięsa to woda, czyli faktyczna zawartość mięsa jest na bardzo niskim poziomie. Sucha karma dla psów odpowiednio dobrana to połowa sukcesu. Oczywiście należy również dobrać odpowiednią karmę mokrą aby urozmaicić posiłki pupila.

Karmy bytowe podawane zwierzakom są bardzo ważnym aspektem w diecie psów. Odpowiednio zbilansowane z właściwą zawartością mięsa i składników odżywczych sprawią iż nasz pupil będzie cieszył się dobrym zdrowiem i długimi latami życia. Jego sierść będzie piękna i lśniąca a zęby zdrowe i mocne. Nie będą go dopadały choroby sercowe, nowotworowe ani kostno-stawowe. Będąc odpowiedzialnym właścicielem Twój pupil odwdzięczy Ci się swoim oddaniem i wiernością.

 

Produkt dodano do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.