Mokra karma dla kotów


Szeroki wybór karm dla kotów, rożnych producentów. W sklepie znajdziesz wachlarz karm suchych i mokrych, a także specjalistycznych karm weterynaryjnych. Wśród produktów, oferowanych w naszym sklepie, dostępne są karmy na każdą kieszeń:

  • karmy dla kotów rasowych, które cechują specjalne potrzeby i unikalne składy;
  • karmy dla kociąt, do 1 roku życia, które mają odpowiedni skład i drobną strukturę,
  • karmy dla alergików, idealne dla kotów na diecie eliminacyjnej
  • karmy dla kotów wrażliwych, po sterylizacji lub seniorów, gama karm o specjalnym przeznaczeniu
  • przekąski, smakołyki, odżywki i inne artykuły przeznaczenia spożywczego dla kotów

Skomponowanie odpowiedniej diety dla swojego pupila będzie łatwiejsze z naszym sklepem. Dowiedz się jaki jest skład wybranej przez siebie karmy, poznaj ilość składników odżywczych, tak aby Twój kot otrzymał najlepsze pożywienie. Dobranie właściwej karmy pozwoli na długie życie kota w dobrym zdrowiu. Każdy kot potrzebuje cennych składników odżywczych, nawet stosując żywienie kota typu BARF (czyli bazowaniu na surowym mięsie), warto uzupełniać jego jadłospis o dodatkowe minerały i witaminy.

Bez względu czy wybierzesz dla swojego karmę mokrą czy też suchą, a może mieszany sposób żywienia, zwróć uwagę na ich składniki, tak aby serwowany Twojemu kotu pokarm, był w pełni zbilansowany i odżywczy. W naszym sklepie, dostępne są pełnowartościowe i uzupełniające karmy dla kotów.

Karmy mokre

Mokra karma dla kota powinna być podstawą jego diety. W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju karmy mokre. Oferujemy:

  • karmy w saszetkach
  • karmy w puszkach w różnych rozmiarach
  • karmy w tackach

W zależności od upodobań swojego kota, dobierz dla niego najlepszą z karm. Karmy klasy premium, karmy mokre wysokiej jakości i karmy mokre uzupełniające. Karmy w formie filetów, kawałków mięsnych lub mielonki. Każdy kot ma swoje indywidualne upodobania. Nie zawsze nasz wybór będzie mu odpowiadał, dlatego polecamy wybór pakietów próbnych i pojedynczych karm mokrych dla kotów, co pozwoli na ekonomiczny wybór najwłaściwszej z karm.

Jak wybrać dobrą karmę dla kota

W zależności od upodobań swojego kota, dobierz dla niego najlepszą z karm. Karmy klasy premium, karmy mokre wysokiej jakości i karmy mokre uzupełniające. Skomponuj odpowiednie menu, opierając się na zawartości karm. Dowiedz się ile składników odżywczych jest w danej karmie mokrej dla kota.

Warto pamiętać, że dobrze dobrana karma nie powoduje u kota żadnych problemów żołądkowych. Po wizycie w kuwecie kot powinien być czysty. Poza tym właściwa karma nie wywołuje brzydkiego zapachu z pyszczka. Dobrze odżywiony kot ma lśniącą i mocną sierść, jest aktywny i ciekawy świata.

Niezależnie od sposobu żywienia kota, należy pamiętać o stałym dostępie do świeżej wody - najlepiej w kilku miejscach w domu. Koty często nie chcą pić wody stałej, gdyż szybko ulega zepsuciu, dlatego wodę w miseczkach trzeba regularnie wymieniać.

Bezzbożowa karma mokra dla kota

Karmy bezzbożowe mokre dla kotów nie posiadają w swoim składzie zbóż. Składniki zbożowe nie są naturalnymi dla żołądków kota i mogą powodować zaburzenia układu trawiennego i alergie. Ten rodzaj karm bazuje jedynie na składnikach pochodzenia mięsnego i ewentualnie na warzywach.

Zmiana sposobu żywienia

Jeżeli z różnych przyczyn postawiony zostałeś przed koniecznością zmiany nawyków Twojego kota, nie zrażaj się jeżeli kot odrzuci nową karmę. To całkowicie normalne, że będąc przyzwyczajony do swojej ulubionej, nie chce jeść tej zaleconej przez weterynarza lub wybranej przez Ciebie jako lepszej. Idealnym sposobem na zmianę karmy jest stopniowe mieszanie karmy starej z nową. Do dotychczasowej karmy, dodawaj po łyżeczce nowej - na początku nie mieszaj ich, aby kot mógł swobodnie przyzwyczajać się do nowego zapachu. Z upływem dni, zacznij mieszać dwie karmy, zwiększając ilość nowej. Takim sposobem, już po kilkunastu dniach, kot powinien przestawić się na lepszy wybór.

Karmy suche

Karma sucha bywa ogromnych przysmakiem dla kotów. Dedykowane najmłodszym kotom mają drobną strukturę, te dla dorosłych są większe. Przeważnie karmy suche przypadają od razu kotom do gustu, w ten sposób można łatwiej zbilansować właściwą dietę i uzupełnić ją o potrzebne składniki. Spośród karm suchych można znaleźć wiele smaków i gramatur. W zależności od potrzeb, klienci mogą się zaopatrzyć w małe opakowania - na próbę lub podróż lub duże, ekonomiczne rozwiązania, które starczą na długi czas. Karmy suche dostarczają kotu potrzebnych składników odżywczych i witamin, dobrej jakości karma wzmacnia sierść, układ kostni i mięśniowy, pozytywnie wpływa na wzrok i odporność. Właściwie odżywiony kot jest szczęśliwy, aktywny i zdrowy.

Bezzbożowe karmy suche dla kotów

Zboża nie są dedykowane dla spożywania przez koty, dlatego wielu producentów oferuje karmu suche bezzbożowe. Nie zawierają one węglowodanów pochodzenia zbożowego. Taki skład gwarantuje, że karma sucha nie będzie powodowała zaburzeń i nie będzie obciążająca dla delikatnego układu pokarmowego kota.

Przekąski i smakołyki

Wśród suchych karm, dostępne są różnorodne smakołyki i przekąski. Mogą być formą nagrody dla kota, za dobrze wykonane zadanie lub stanowić urozmaicenie posiłku. Idealne dla kocich niejadków, które zachęcone podanym smakołykiem po zakończonym posiłku, będą bardziej skłonne do regularnego jedzenia.

Karmy weterynaryjne

Karmy weterynaryjne dla kotów są stworzone specjalnie dla kotów o większych potrzebach - po przebytych chorobach lub w trakcie kuracji leczniczej bądź diety. Koty - podobnie jak ludziee, cierpią na różne dolegliwości i choroby. Zwierzę zmagające się z cukrzycą, chorobą nerek, chorym uzębieniem czy też nadwagą, wymaga indywidualnego podejścia i zmiany sposobu żywienia. Koty po przebytych zabiegach lub kotki po porodzie, wymagają nie tylko czułej opieki, ale przede wszystkim dedykowanej im karmy.

W zależności od problemu jaki dotknął naszego kota, możemy wybrać spośród karm weterynaryjnych dla kotów z chorobami układu moczowy, z biegunkami i alergiami. Takie karmy to także dobry produkt dla kotów na diecie odchudzającej bądź eliminacyjnej. Lekkostrawne i wspomagające działanie układu trawiennego, wyleczą kota z zaburzeń trawienia lub przewlekłych biegunek. Taka przypadłość, może przytrafić się każdemu kotu, wystarczy że niedopilnowany zje coś niewłaściwego.

Karmy weterynaryjne dla kotów mogą być również doskonałym uzupełnieniem diety dla kotów starszych bądź mających problemy z uzębieniem. Takie specjalistyczne pożywienie przygotowane zostało z myślą o najbardziej wrażliwych kocich organizmach.

Produkt dodano do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.