Szampony, odżywki


Pielęgnowanie sierści psa stanowi ważną część opieki nad nim. Właściwa i zbilansowana dieta, podawania minerałów i witamin wspomoże nas w utrzymywaniu właściwej jakości sierści pupila. Niemniej jednak do utrzymania higieny sierści, niezbędne będą specjalne szampony dla psów, jak również zmiękczające ich sierść odżywki dla psów. Jeżeli mamy psiaka, który boi się panicznie mokrej kąpieli, możemy zafundować mu coś dużo mniej stresogenne go, a mianowicie suchy szampon dla psa. To specjalistyczny proszek, który musi zostać wczesany w sierść psiaka. Potrafi on usunąć nieprzyjemną woń, jak i odświeży sierść. Szampony dla psów wystawowych, są zaś niezwykle profesjonalne i pomocne w zachowaniu wspaniałego wyglądu sierści. Szampony i odżywki dla psów będących alergikami, ukoją z kolei codzienny ból związany z alergią.  

Jak dbać o czystość i piękną sierść naszego pupila?

Nasze czworonogi w czasie spacerów czy też zabawy na świeżym powietrzu, mogą się zwyczajnie ubrudzić. Zdarza się im wytwarzanie w odchodach innych zwierzaków czy w starych futrach. Niestety odór naszego pupila po takim działaniu, może przyczynić się do tego, iż nie będziemy mieli ochoty wpuszczać go do domu czy mieszkania bez odbycia uprzedniej kąpieli. W tym przypadku suchy szampon dla psa, nie będzie w stanie zbyt wiele zdziałać. Dobrze zorganizowana, domowa kąpiel, szampon dla psa i dobrej jakości odżywka dla psa to ostatnia szansa dla naszego psa, żeby mógł wrócić do domu. 

Niektóre spośród zwierząt uwielbiają się bawić w wodzie, inne zaś szczerze tego nienawidzą. Dla tych pierwszych, jak i dla drugich, trzeba zorganizować taki rodzaj kąpieli, który nie zakończy się dla nich pewną traumą. Właściwe: szampon dla psa albo odżywka powinny zostać dobrane do skóry zwierzaka, żeby przyczyniło się to do dyskomfortu u naszego pupila. Dostępne są nie tylko szampony dla psów długowłosych ale też szampon przeciwłupieżowy dla psa czy specjalny szampon dla białego psa. W przypadku problemów skórnych u zwierzaka, zaleca się szampon hypoalergiczny dla psa lub też szampon przeciwświądowy dla psa. 

Jak właściwie przygotować się do wykąpania psa?

Do kąpieli pupila, warto jest przygotować się nieco wcześniej - zebrać wszelkie niezbędne do tego celu akcesoria, jak na przykład ręcznik, chociażby szampon dla psa alergika albo dla psiaka o innych potrzebach, odżywkę do sierści, nożyczki, którymi będziemy mogli wyciąć chociażby sierść w okolicach pyska czy łap. Doskonały pomysł to również przygotowanie ulubionych psich smaczków, którymi będziemy mogli nagrodzić pupila za odpowiednie zachowanie podczas kąpieli. Tego typu nagradzanie jest doskonałym sposobem na przekonanie psa do kąpieli i zbudowanie pozytywnego skojarzenia z tym istotnym zabiegiem. Przygotowanie, jak i wcześniejsze zgromadzenie wszelkich niezbędnych akcesoriów ochroni nas przed ewentualną ucieczka psiaka z wanny albo spod prysznica i zamoczeniem całości łazienki, podczas kiedy my będziemy np. szukać ręcznika. 

Szampony dla szczeniaków, yorków, a nawet białych psów

Każdy czworonóg, może mieć inne potrzeby pielęgnacyjne podczas kąpieli. Czym zatem powinny się wyróżniać szampony dla psów

  • szampony dla szczeniąt - są delikatne i łagodne,
  • szampony dla psów mających różny kolor sierści - nie tylko myją, ale również zachowują naturalną barwę sierści, 
  • szampony dla psów o długiej sierści - są pomocne w późniejszym rozczesywanie i pielęgnacji problematycznej długości, 
  • produkty dobrane specjalnie do konkretnej rasy psa - szampony przeznaczone chociażby dla Yorków, są inne aniżeli też dla psów o krótkiej sierści. 

Nasi pupile miewają także problemy skórne. Wtedy mogą się tarzać po podłodze albo też drapać. Pomocy w takim przypadku będzie szampon przeciwświądowy, który pozwala na skuteczne pozbycie się tego problemu. Kolejny problem ten biały nalot przypominający swoim wyglądem proszek. Tutaj jedynym rozwiązaniem będzie szampon przeciwłupieżowy, który sprawi, iż łupież zniknie, a nasz zwierzak znowu będzie się pięknie prezentować. 

Jak wybrać najlepszy szampon dla naszego psa?

Miejmy na uwadze fakt, iż o wyborze odpowiedniego szamponu dla psa, decyduje wiek naszego pupila, barwa umaszczenia, jak również typ jego sierści. Konieczne będzie przeprowadzenie testu struktury owłosienia. Szampon dla maltańczyka, czy też szampon przeznaczony dla shit tzu, nie sprawdzi się zdecydowanie u maltańczyka. Dzieje się tak z uwagi na różnice w twardości ich włosów, objętości, jak również poziomie jedwabistości. Warto wybierać produkty, które są wzbogacone w olejki nawilżające i odżywiające powierzchnię skóry, jak i odbudowujące sierść. 

Po zakończonej kąpieli, na mokrą jeszcze sierść psa, należy nałożyć specjalną odżywkę, która podtrzymuje działanie szamponu i bardzo dokładnie wyszczotkować pupila, co pozwoli na pobudzenie cebulek włosów do wzrostu. Dzięki właściwie dobranym produktom, nasz pupil będzie zadbany, piękny, a co najważniejsze zdrowy i pełen wigoru. 

Jeżeli pragniemy zadbać w szczególny sposób o sierść pupila - specjalna odżywka dla psa, może nam to zdecydowanie ułatwić. Postarajmy się wybrać taką, która będzie uwzględniała indywidualne potrzeby i preferencje naszego czworonoga. Ważne jest dobranie jej do kondycji i stanu sierści, dzięki czemu możliwie będzie osiągnięcie założonych wcześniej rezultatów. W przypadku, kiedy będziemy mieć jakikolwiek problemy z określeniem odpowiedniego stanu sierści naszego pas, warto wybrać się na konsultację z psim fryzjerem albo też odpowiednim lekarzem weterynarii - tego typu specjaliści, będą w stanie trafnie ocenić kondycję skóry i sierści psiaka. 

Jeżeli uważamy, iż sierść wymagać będzie wyłącznie szybkiego, a zarazem lekkiego odświeżania - suchy szampon dla psów będzie najlepszym wyborem. Nie traktujmy go jednakże w roli zamiennika zwykłej kąpieli - jest to wyłącznie szybka pomoc, kiedy kąpiel nie będzie możliwa do przeprowadzenia. Za każdym razem, musimy się kierować przede wszystkim dobrem naszego pupila i sięgać po tego typu rozwiązania, chociażby w czasie zimy - kąpiel psa tuż przed spacerem na mrozie, jest bardzo złym pomysłem. 

Sprawdzajmy zawsze opinie odnośnie konkretnych kosmetyków dla psów, najlepiej w internecie. Dzięki temu poddamy szybkiej ocenie, który spośród produktów jest najbardziej wartościowy i cieszy się uznaniem właścicieli konkretnych typów czworonogów, co może być niezwykle pomocne w dobieraniu właściwego szamponu dla pupila. Unikniemy też niemiłych niespodzianek w czasie kąpieli i po jej zakończeniu. 

Produkt dodano do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.