Zabawki dla psów


Każdego psa niezależnie od rasy, wieku i wielkości łączy jedno - wszystkie wprost uwielbiają zabawę! Twój pupil powinien mieć co najmniej trzy różne zabawki, a na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów. Jedne zaspokajają potrzebę węszenia lub żucia, inne zapewniają aktywność fizyczną, a jeszcze inne wyciszają i dają poczucie bezpieczeństwa. Szukasz idealnej zabawki dla psa? To świetnie się składa! Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepszej jakości produkty, dzięki którym codzienna rozrywka będzie przyjemniejsza, a przy tym bardziej stymulująca dla Twojego pupila. Zabawa jest świetną okazją na zdrową aktywność fizyczną i budowanie więzi między psem a jego właścicielem, ale tylko wtedy, gdy dobierzemy odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne produkty dostosowane do pupila. Zabawki mają mnóstwo zalet i pomagają w wielu sytuacjach. Są potrzebne, bo zajmują czas wolny psa, gdy nie ma Cię akurat w domu, a dzięki temu nie ryzykujesz pogryzienia Twoich cennych rzeczy. Produkt, który zaangażuje psa bez Twojej pomocy i zapewni mu należytą rozrywkę jest szczególnie ważny w przypadku szczeniąt, które z trudem tolerują nieobecność właściciela i zaczynają wyć oraz szczekać, przeszkadzając przy tym sąsiadom. Odpowiednie zabawki takie jak na przykład gryzaki, mogą okazać się wybawieniem dla ząbkujących maluchów. Niektóre z nich możesz nawet mrozić w lodówce, co daje ukojenie w postaci chłodnego masażu. Zabierz zabawkę w podróż albo na spacer, a dzięki znanemu zapachowi nowe miejsce nie będzie już tak obce! Albo wybierz spośród wielu gryzaków, które jednocześnie czyszczą psie zęby, jeśli chcesz zadbać o rozrywkę i zdrowie swojego pupila. Rozmaite akcesoria mogą być również używane do treningu. Na przykład w nagrodę: jeśli pies wykona polecenie, możesz rzucić mu jego ulubioną piłkę albo linę.

Jak wybrać zabawkę?

Każdy pies potrzebuje na co dzień dostosowanej do możliwości i wieku aktywności fizycznej. Dodatkowo wymaga też stymulacji intelektualnej i bodźców: zabawy z opiekunem bądź innymi zwierzętami, żucia, gryzienia i węszenia. Wszystkie te potrzeby możesz, na szczęście, zaspokoić dobierając odpowiednie zabawki dla psa. Prawdopodobnie będziesz musiał metodą prób i błędów odnaleźć idealne produkty dla swojego czworonożnego przyjaciela, jednak jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę - na przykład wielkość. Zabawka do gryzienia powinna być wygodna i z łatwością mieścić się w pysku Twojego podopiecznego. Nie powinna być za duża ani za mała, bo może to powodować niebezpieczeństwo i dyskomfort. Nie powinna też posiadać małych, ruchomych elementów, a także ostrych kantów, które mogą powodować obrażenia. Pamiętaj, aby wybierać produkty najwyższej jakości - tanie zabawki z plastiku podatne na zniszczenie mogą łatwo ulegać uszkodzeniu, a przez to są groźne dla Twojego pupila. Kupuj tylko akcesoria przeznaczone dla psów, które są trwałe i przysłużą się Twojemu zwierzakowi przez lata. Takie zabawki dla psa możesz też od czasu do czasu chować na kilka miesięcy - kiedy pupil otrzyma je ponownie będzie się nimi bardziej interesował, a przy okazji sprawi mu to dużo radości.

Gryzaki dla psów 

Gryzaki są idealnym dodatkiem szczególnie dla szczeniąt w okresie ząbkowania, a także dla wszystkich zwierząt w każdym wieku, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej higieny zębów. Należą do nich na przykład gryzaki do ćwiczenia mięśni szczęki. Mogą być wykonane z plastiku, gumy, lateksu lub łączone - z kilku materiałów naraz. Przyjmują różnorodne kształty takie jak kość, kij lub hantle czy postać zwierzęcia albo ptaka. Gładkie będą najlepszymi zabawkami dla małego psa, a te z nacięciami, dziurkami lub kauczukowymi wypustkami służą do higieny jamy ustnej i pomagają utrzymać zdrowe, piękne zęby przez długie lata. 

Zabawki edukacyjne i interaktywne

Zabawki edukacyjne i interaktywne to wszelkiego rodzaju produkty do treningu pomysłowości, sprytu i zaradności Twojego ukochanego pupila. Najpopularniejszą z nich jest zdecydowanie piłka na smakołyki, która angażuje intelektualnie, rozwija umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego oraz uczy alternatywnych sposobów na rozwiązywanie codziennych problemów. Przyjmuje ona postać piłki z dziurką, do której wsypywana jest karma, a zadaniem psa jest wydobycie smakołyków z wnętrza zabawki. Kupując taki produkt możesz mieć przy tym pewność, że są one wykonane z naturalnych, nieszkodliwych materiałów oraz są bezpieczne, ponieważ nie posiadają ostrych narożników i drobnych detali. Zabawki edukacyjne pozwalają wyszkolić zwierzaka w trakcie zabawy i mogą odwracać uwagę od złych nawyków, takich jak gryzienie butów i rozrabianie. Piłka na smakołyki łączy w sobie tajemnicę i nagrodę za rozwiązanie łamigłówki. Do idealnych zabawek dla dużych psów należą maty edukacyjne i akcesoria z przesuwnymi elementami. W sklepie znajdziesz produkty w rozmaitych rozmiarach i o różnych stopniach trudności - dostosowane do zwierząt różnych ras, rozmiarów i w różnym wieku.

Zabawki treningowe

Zabawki treningowe to wszystko to, co można ścigać, toczyć albo wskakując do wody przynosić właścicielowi. Takie produkty są przeznaczone głównie do treningu, a także do poprawy kondycji fizycznej i pracy nad refleksem zwierzaka. Gwarantują silne, sprawne mięśnie u Twojego pupila i dają niesamowitą ulgę po ciężkich i długich treningach. Rozważ zakup frisbee, aby wynieść rozrywkę na wyższy poziom, a Twój pies z pewnością będzie miał z niego niesamowitą frajdę. Produkt zwykle stworzony jest ze szmacianego pierścienia, a to pozwala na dodatkowe zabawy z pupilem. Przy okazji jest też bardzo przydatny, ponieważ wzmacnia dziąsła i szczękę pupila. Dzięki jasnym, intensywnym kolorom zabawki przykuwają wzrok i pobudzają psie zmysły, a właściciel może łatwiej odnaleźć zgubę w trawie. Jeśli Twój pies upalne dni uwielbia spędzać w wodzie, kup mu zabawkę pływającą, która unosząc się na wodzie umożliwia aportowanie i szukanie. Zapewnisz swojemu czworonożnemu przyjacielowi orzeźwiającą rozrywkę, a przy okazji spędzicie razem wiele niezapomnianych chwil. Nie sposób nie wspomnieć o piłce, która jest niemalże podstawą psiego wyposażenia i pozwala na zabawę zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Do wyboru masz wiele zabawek dla psów takich jak kongi, piłki na sznurku, produkty świecące i zapachowe, a wszystko dostosowane do wieku i rozmiaru Twojego podopiecznego. Rzucanie piłką jest chyba najpopularniejszą rozrywką i wspaniałym sposobem na zaangażowanie psa w zdrową aktywność fizyczną. Szarpaki do przeciągania sprawdzą się w przypadku psów aktywnych i kochających sport, a przy okazji są świetnym sposobem na wzmocnienie ich zębów.

Produkt dodano do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.